rektor  abdullayev baxrom ismoilovich Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev 2020 yilning 4 dekabr kuni San’atshunoslik fakulteti talabalari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Ushbu uchrashuv yoshlarning o‘z iqtidor va salohiyatlarini yuzaga chiqarish, yoshlar bilan yanada yaqin bo‘lish, ular ichiga kirib borish, muammolarini o‘rganish hamda ularning kelajagi maqsadida tashkil etildi.
Uchrashuv davomida fakultet dekani A.Xudayberganov oliy ta’lim
fakultet dekani A.Xudayberganov muassasasi faoliyati, undagi ta’lim jarayoni, ilmiy yo‘nalishlari va talabalar hayoti haqida ma’lumot berdi.
Do‘stona o‘tgan uchrashuvga yig‘ilgan talabalar o‘zlarining fikr-mulohazalari, yutuqlari va kelajakdagi rejalari haqida gapirdilar.
Ochiq muloqot davomida talaba-yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollari, mavjud muammolar va takliflari bilan bevosita murojaat etdilar.

Встреча ректора с молодёжью
rektor  abdullayev baxrom ismoilovich Ректор Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаев 4 декабря 2020 года провел встречу со студентами факультета искусств.
Целью этой встречи было раскрыть потенциал молодых людей, стать ближе к ним, войти в них, изучить их проблемы и их будущее.
fakultet dekani A.Xudayberganov В ходе встречи декан факультета А.Худайберганов проинформировал о деятельности вуза, учебном процессе, научных направлениях и студенческой жизни. Студенты собрались на дружескую встречу и поделились своими мыслями, достижениями и планами на будущее. Во время открытой встречи студенты напрямую задавали вопросы, проблемы и предложения.