rektor  abdullayev baxrom ismoilovich Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev 2020 yilning 4 dekabr kuni San’atshunoslik fakulteti talabalari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Ushbu uchrashuv yoshlarning o‘z iqtidor va salohiyatlarini yuzaga chiqarish, yoshlar bilan yanada yaqin bo‘lish, ular ichiga kirib borish, muammolarini o‘rganish hamda ularning kelajagi maqsadida tashkil etildi.
Uchrashuv davomida fakultet dekani A.Xudayberganov oliy ta’lim
fakultet dekani A.Xudayberganov muassasasi faoliyati, undagi ta’lim jarayoni, ilmiy yo‘nalishlari va talabalar hayoti haqida ma’lumot berdi.
Do‘stona o‘tgan uchrashuvga yig‘ilgan talabalar o‘zlarining fikr-mulohazalari, yutuqlari va kelajakdagi rejalari haqida gapirdilar.
Ochiq muloqot davomida talaba-yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollari, mavjud muammolar va takliflari bilan bevosita murojaat etdilar.

rektor  abdullayev baxrom ismoilovich Rector of Urgench State University B.Abdullaev met with students of the Faculty of Art History on December 4, 2020.
The meeting was organized to reveal the talents and potential of young people, to be closer to them, to get into them, to study their problems and their future.
fakultet dekani A.Xudayberganov During the meeting, the dean of the faculty A.Khudayberganov informed about the activities of the higher education institution, the educational process, scientific directions and student life.
The students gathered for a friendly meeting shared their thoughts, achievements and future plans. During the open dialogue, students directly addressed their questions, existing problems and suggestions.