Давлат бошқаруви академияси Урганч ҳудудий филиалида ўтказилган тадбир ҳақида
Жорий йилнинг 7 декабрида Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги, Давлат бошқаруви академияси Урганч ҳудудий филиали ва Урганч давлат унверситиети билан хамкорликда мамлакатимизда давлат фуқаролик хизмати соҳасидаги ислоҳотларга бағишланган давра суҳбати бўлиб ўтди. Тадбирда университетнинг битирувчи магистрлари ва ZOOM платформаси орқали 4-босқич талабалари иштирок этдилар.
Унда Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги директори биринчи ўринбосари О.А.Хасанов битирувчи ёшларга бугунги кунда мамлакатимизда давлат фуқаролик хизматини ривожлантириш ва янги Ўзбекистон учун замонавий кадрларни тайёрлашга оид ислоҳотлар, бу юзадан Агентлик томонидан олиб борилаётган ишлар, муносиб ва малакали ёш кадрларнинг давлат хизмати тизимида ишлашлари учун яратилган имкониятлар, бунинг учун жорий этилган электронлаштирилган тизим ҳақида атрофлича тўхталди.
Битирувчи магистрлар Давлат фуқаролик хизмати тизими, меритократия ва вакансиялар учун  ташкил этилаётган очиқ танловларга оид ўзларини қизиқтирган саволлар ҳамда таклиф-мулоҳазалари билан фаол иштирок қилдилар.
Шунингдек, кун тартибидаги масала юзасидан Урганч давлат унверситети ректори Б.Абдуллаев ва Давлат бошқаруви академияси Урганч ҳудудий филиали директори Ф.Абдуллаевлар сўзга чиқдилар.

О мероприятии проведенном в Ургенчском региональном филиале Академии государственного управления
7 декабря 2020 года состоялось мероприятие с участием Агентства развития государственной службы при Президенте Республики Узбекистан, Ургенчского регионального филиала Академии государственного управления и Ургенчского государственного университета, посвященное реформам, проводимым в области государственной гражданской службы. В мероприятии, которое состоялось в форме круглого стола, приняли участие магистранты выпускных курсов, а также на платформе Zoom студенты 4 курсов бакалавриата Ургенчского государственного университета.
На данной мероприятии выступил с речью первый заместитель директора Агентства развития государственной службы О.А.Хасанов, который рассказал собравшимся о полномасштабных нововедениях в области подготовки молодых, современных кадров. О.А.Хасанов особо подчеркнул роль Агенства развития государственной гражданской службы в подготовки молодых управленцев, подробно рассказал о созданных условиях, об особенностях функционирования электронной системы, что вызвал интерес у молодежи.
Магистранты и студенты выпускных курсов Ургенчского государственного университета обратились с интересующими их вопросами о системе государственной гражданской службы, меритократии и о специфики проведения открытых конкурсов на вакантные должности.
На встрече также приняли участие ректор Ургенчского государственного университета Б.И.Абдуллаев и директор Ургенчского регионального филиала Академии государственного управления при Президенте Республики Ф.Абдуллаев.