Urganch Davlat universitetining maktab o‘quvchilari o‘rtasida o‘tkaziladigan onlayn geografiya fan olimpiadasi tashkil qilindi
Urganch Davlat universitetining maktab o‘quvchilari o‘rtasida o‘tkaziladigan onlayn geografiya fan olimpiadasi tashkil qilindi. Urganch Davlat universitetining onlayn geografiya fan olimpiadasi maktab o‘quvchilarining 5-, 6-, 7-, 8-, 9- va 10-sinflari o‘rtasida o‘tkaziladi. Olimpiada onlayn shaklda geografiyaurduolimp.wordpress.com saytida olib boriladi. Olimpiadada qatnashuvchi o’quvchilar 30-noyabr 23:59 gacha sayt orqali ro’yhatdan o’tishi kerak. Olimpiada 1-dekabr kunidan boshlanadi. Olimpiada 2 ta asosiy bosqichdan iborat bo’lib ular: test va amaliy ish. Test bosiqichi 4 ta turdan iborat (har oyda bir tur o‘tkaziladi) va har bir turdagi test sinovi uchun maksimal 25 balldan belgilangan. Umumiy hisobda test bosqichida o’quvchi maksimal 100ball (4*25=100ball) to’plashi mumkin. Test bosqichida 60 ball va undan yuqori to’plagan o’quvchilar keyingi amaliy ish bosqichiga qatnashadilar. Amaliy ish bosqichida o’quvchiga 5 ta amaliy topshiriq beriladi. Har bir topshiriqning to’g’ri bajarilganligiga maksimal 20 ball beriladi. Amaliy ish bosqichida o’quvchi umumiy hisobda 100 ball to’plashi mumkin. (5*20=100 ball). Aynan shu bosqichda olimpiada g’oliblari aniqlanadi. G‘oliblar diplom va estalik sovg‘alari bilan taqdirlanadilar.

An online geography Olympiad was organized among schoolchildren at Urgench State University
An online geography Olympiad was organized among schoolchildren at Urgench State University. Online Olympiad in Geography will be held among students in grades 5, 6, 7, 8, 9, and 10.
The Olympiad will be held online at geografiyaurduolimp.wordpress.com. Schoolchildren wishing to participate in the Olympiad must register before 23:59 on November 30 of the current year. The Olympics will start on December 1. It will consist of 2 main stages: test and written work. The tests will be conducted in 4 rounds (one round is held per month) and the maximum number of points that can be collected for each round is 25. In total, a participant in the Olympiad can score a maximum of 100 points (4 * 25 = 100) at this stage. Students who scored 60 or more points in test tests move on to the next stage - written work, where 5 practical tasks are given. A maximum of 20 points is given for the correct completion of each task. At this stage, the student can score a total of 100 points (5 * 20 = 100). It is at this stage that the winners of the Olympiad will be determined. The winners will be awarded diplomas and gifts.