"Navoiyxon talaba" ko'rik-tanlovi bo'lib o'tdi
2021-yilning  11-dekabr  kuni  Urganch davlat universitetining  Filologiya fakulteti talaba-yoshlari  ishtirokida  "Navoiyxon talaba"  ko‘rik- tanlovining  dekabr oyi soni bo‘lib o‘tdi.
Tanlovning  6  nafar  ishtirokchisi   she‘riyat mulkining sultoni Alisher Navoiyning  “Layli va Majnun” dostoni bo‘yicha o‘zaro  badiiy maydonida  bahsga kirishdilar.
Tadbir davomida  202- o‘zbek tili guruhi  talabalari tomonidan Navoiy ijodiyotiga doir kuy- qo‘shiqlar, raqslar va sahna ko‘rinishlari ijro qilindi.
Tanlov yakunida “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi mudiri, dots.S.Matkarimova  tomonidan  g‘oliblar e’lon qilinib,  diplom bilan tadqirlandilar.

Проведен конкурс "Навоийханский школьник"
11 декабря 2021 года прошел декабрьский выпуск конкурса «Навоийханский студент» с участием студентов филологического факультета Ургенчского государственного университета. Шесть конкурсантов соревновались в эпосе «Лейли и Меджнун» султана поэзии Алишера Навои. В рамках мероприятия студенты 202-й узбекской языковой группы исполнили песни, танцы и постановки о творчестве Навои. По окончании конкурса победителей объявила заведующая кафедрой «Узбекский язык и литература», доцент Маткаримова С.В. и награждена грамотой.
11 декабря 2021 года прошел декабрьский выпуск конкурса «Навоийханский студент» с участием студентов филологического факультета Ургенчского государственного университета.
Шесть конкурсантов соревновались в эпосе «Лейли и Меджнун» султана поэзии Алишера Навои.
В рамках мероприятия студенты 202-й узбекской языковой группы исполнили песни, танцы и постановки о творчестве Навои.