Belarus Respublikasining Grodno davlat universiteti rektori Urganch davlat universitetida boʻldi
2021-yilning 18-dekabr kuni Belarus Respublikasining Grodno davlat universiteti rektori Kiturko Irina Fyodorovna va O‘quv ishlar bo‘yicha prorektor Belix Yuriem Eduardovichlar Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdilar. Mehmonlarni universitet rahbariyati mamnuniyat bilan kutib oldi.
Mehmonlar tashrif avvalida, UrDU rektori Baxrom Abdullayev qabulida boʻlib, mazkur tashrif yuzasidan muzokaralar olib bordilar.
Shundan soʻng mehmonlar rektor B.Abdullayev va prorektorlar hamrohligida universitetda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishdilar. Tabiiy fanlar va Fizika-matematika fakultetlarida boʻlib, oʻquv laboratoriya xonalari bilan tanishdilar, dars mashgʻulotlariga kirib, jarayonlarni kuzatdilar. Xorijiy filologiya fakultetining zamonaviy oʻquv auditoriyalarini va sharoitlarini oʻrgandilar. Tanishuv jarayonlarida talabalar bilan suhbatda boʻldilar.
Tashrif davomida Urganch davlat universitetining prorektorlari va barcha fakultet dekanlari ishtirokida uchrashuv oʻtkazildi. Unda ikki universitet o‘rtasidagi hamkorlik shartnomasi doirasidagi o‘zaro hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi. Universitet dekanlari oʻzaro hamkorlikni kengaytirish borasida oʻz takliflarini berdilar.
Uchrashuvda Grodno davlat universiteti rektori Kiturko Irina Fyodorovna oʻz universiteti va uning imkoniyatlari, bugungi kundagi faoliyati bilan taqdimot orqali tanishtirdi.

Rector of Grodno State University of the Republic of Belarus visited Urgench State University
On December 18, 2021, the Rector of Grodno State University of the Republic of Belarus Kiturko Irina Fyodorovna and the Vice-Rector for Academic Affairs Belix Yuriem Eduardovich visited Urgench State University.  The guests were welcomed by the university administration.
At the beginning of the visit, the guests were received by the rector of UrSU Bahrom Abdullayev and negotiated on the visit.
After that, the guests, accompanied by the rector B.Abdullayev and vice-rectors, got acquainted with the conditions created for students at the university.  They visited the faculties of Natural Sciences and Physics and Mathematics, got acquainted with the laboratory rooms, attended classes and observed the process.  They studied the modern classrooms and conditions of the Faculty of Foreign Philology.  During the process, they talked to the students.
During the visit, a meeting was held with the vice-rectors of Urgench State University and the deans of all faculties.  Prospects for cooperation under the cooperation agreement between the two universities were discussed at the meeting.  The deans of the universities made proposals to expand cooperation.
During the meeting, Irina Fyodorovna Kiturko, Rector of Grodno State University, introduced her university and its opportunities, as well as its current activities.