Yaponiya Tashqi savdo tashkilotining (DJETRO) O‘zbekistondagi vakolatxonasi Bosh direktori Djun Takaxashi 2022-yilning 18-19 yanvar kunlari  Xorazm viloyatiga tashrifi doirasida bugun universitet faoliyati bilan yaqindan tanishish maqsadida Urganch davlat universitetida boʻldi.
Mehmonlarni UrDU Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektori  G‘.O'razboyev  kutib oldi. Uchrashuvda Kimyoviy texnologiyalar fakulteti dekani Sh.Kuranboyev,  fakultet professor-oʻqituvchilari hamda Iqtisodiyot fakulteti o‘qituvchilari ishtirok etishdi.
Uchrashuvda Yaponiya tashqi savdo tashkilotining (DJETRO) O‘zbekistondagi vakolatxonasi Bosh direktori Djun Takaxashi Yaponiya Tashqi savdo tashkilotining bugungi kundagi faoliyati toʻgʻrisida  atroflicha maʼlumot berdi.
Shuningdek, UrDU Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektori  G‘.O'razboyev va Kimyoviy  texnologiyalar fakulteti professor-oʻqituvchilari universitetning bugungi kundagi faoliyati, imkoniyatlari, talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, zamonaviy laboratoriyalari va xalqaro hamkorliklari toʻgʻrisida mehmonlarga maʼlumot berdilar.
Uchrashuvda oziq-ovqat texnologiyasi, turizm va tekstil yo'nalishlarida hamkorlik qilish,  yapon tiliga ixtisoslashgan markaz tashkil etish va professor-o'qituvchilarni jalb qilish boʻyicha muzokaralar olib borildi.

General Manager of the Japan External Trade Organization (JETRO) in Uzbekistan Jun Takahashi visited Urgench State University
Jun Takahashi, General Manager of the Japan External Trade Organization (JETRO) in Uzbekistan, visited Urgench State University today to get acquainted with the activities of the university during his visit to Khorezm region on January 18-19, 2022.
The guests were welcomed by the Vice-Rector for International Cooperation of UrSU G. Urazbaev. The meeting was attended by the Dean of the Faculty of Chemical Technology Sh.Kuranbaev, professors and teachers of the Faculty of Economics.
During the meeting, General Manager of the Japan External Trade Organization (JETRO) in Uzbekistan Jun Takahashi briefed on the current activities of the Japan External Trade Organization.
G.Urazbaev, Vice-Rector for International Cooperation of UrSU and professors of the Faculty of Chemical Technology also informed the guests about the current activities of the university, its opportunities, conditions for students, modern laboratories and international cooperation.
During the meeting, the sides discussed issues of cooperation in the field of food technology, tourism and textiles, the establishment of a center specializing in the Japanese language and the involvement of professors and teachers.