Yaponiya Tashqi savdo tashkilotining (DJETRO) O‘zbekistondagi vakolatxonasi Bosh direktori Djun Takaxashi 2022-yilning 18-19 yanvar kunlari  Xorazm viloyatiga tashrifi doirasida bugun universitet faoliyati bilan yaqindan tanishish maqsadida Urganch davlat universitetida boʻldi.
Mehmonlarni UrDU Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektori  G‘.O'razboyev  kutib oldi. Uchrashuvda Kimyoviy texnologiyalar fakulteti dekani Sh.Kuranboyev,  fakultet professor-oʻqituvchilari hamda Iqtisodiyot fakulteti o‘qituvchilari ishtirok etishdi.
Uchrashuvda Yaponiya tashqi savdo tashkilotining (DJETRO) O‘zbekistondagi vakolatxonasi Bosh direktori Djun Takaxashi Yaponiya Tashqi savdo tashkilotining bugungi kundagi faoliyati toʻgʻrisida  atroflicha maʼlumot berdi.
Shuningdek, UrDU Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektori  G‘.O'razboyev va Kimyoviy  texnologiyalar fakulteti professor-oʻqituvchilari universitetning bugungi kundagi faoliyati, imkoniyatlari, talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, zamonaviy laboratoriyalari va xalqaro hamkorliklari toʻgʻrisida mehmonlarga maʼlumot berdilar.
Uchrashuvda oziq-ovqat texnologiyasi, turizm va tekstil yo'nalishlarida hamkorlik qilish,  yapon tiliga ixtisoslashgan markaz tashkil etish va professor-o'qituvchilarni jalb qilish boʻyicha muzokaralar olib borildi.

Генеральный директор Японской организации внешней торговли (DJETRO) Джун Такахаши посетил Ургенчский государственный университет
Генеральный директор Японской организации внешней торговли (DJETRO)  Джун Такахаши посетил сегодня Ургенчский государственный университет для ознакомления с деятельностью вуза во время своего визита в Хорезмскую область 18-19 января 2022 года.
Гостей приветствовал проректор по международному сотрудничеству УрГУ Г.Уразбаев.
Во встрече приняли участие декан химико-технологического факультета Ш.Куранбаев,преподаватели экономического факультета.
В ходе встречи генеральный директор Японской организации внешней торговли (DJETRO) Джун Такахаши подробно проинформировал о текущей деятельности Японской организации внешней торговли.
Проректор по международному сотрудничеству УрГУ Г.Уразбаев и преподаватели химико-технологического факультета также проинформировали гостей о текущей деятельности университета, его возможностях, условиях для студентов, современных лабораториях и международном сотрудничестве.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы сотрудничества в сфере пищевых технологий, туризма и текстиля, создания центра по изучению японского языка и привлечения преподавателей.