Urganch davlat universiteti rektori Filologiya fakulteti jamoasi bilan uchrashdi
2022-yil 21-yanvar kuni UrDU rektori Baxrom Abdullayev Filologiya fakulteti dekani  D.Gʻayipov  boshchiligidagi fakultetning barcha professor-oʻqituvchilari bilan uchrashdi. Ushbu uchrashuvda Filologiya fakultetining barcha professor-o'qituvchilari ishtirok etishdi. jarayon davomida kelgusida universitetda amalga oshirilishi lozim bo'lgan ishlar xususida suhbat bo'lib o'tdi.
Maʼlumot oʼrnida aytib o'tish joizki, hozirda  Filologiya  fakultetida 3 ta kafedra mavjud bo'lib, ularda asosiy shtatda jami  77  nafar professor-oʼqituvchilar faoliyat yuritmoqda.

Ректор Ургенчского государственного университета встретился с коллективом филологического факультета
21 января 2022 года ректор УрГУ Бахром Абдуллаев встретился со всеми профессорско-преподавательским составом факультета во главе с деканом филологического факультета Д.Гайиповым. На встрече присутствовали все профессора и преподаватели филологического факультета. в ходе процесса состоялась беседа о работе, которую предстоит проделать в университете в будущем.
Следует отметить, что в настоящее время филологический факультет имеет 3 кафедры, на которых работают в общей сложности 77 профессоров и преподавателей.