“Fotonika muammolari va rivojlanish istiqbollari” mavzusida Respublika ilmiy-amaliy anjumani boʻlib oʻtmoqda
Ayni daqiqalarda Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida Texnika fakulteti jamoasi tashabbusi bilan “Fotonika muammolari va rivojlanish istiqbollari” mavzusida Respublika ilmiy-amaliy anjumani boʻlib oʻtmoqda.
Anjumanning ochilish marosimida Toshkent shahri, Qoraqalpogʻiston Respublikasi, Samarqand, Fargʻona, Namangan hamda Buxoro viloyatlaridan respublikamizga taniqli akademiklar,  fizik olimlar, professorlar ishtirok etmoqdalar. Shuningdek, anjumanda 20 dan ortiq ilmiy ishlari bilan Urganch davlat universiteti professor-oʻqituvchilari, magistr va doktorantlari, talaba-yoshlari qatnashmoqdalar. Texnika fakulteti “Umumtexnika fanlari” kafedrasi mudiri I.Davletov moderatorlik qilmoqda.
Maʼlumot oʻrnida taʼkidlash joizki, konferensiya toʻplami 500 nafardan ziyod hammuallifning 187 ta ilmiy tezisini oʻz ichiga qamrab olgan.
Konferensiyani UrDU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Z.Ibragimov kirish soʻzi bilan ochib berib, anjuman ishiga muvaffaqiyat tiladi.
Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasi akademiklari S.Bahromov va R.Moʻminov,  PFXA akademigi, prof. O.Quvandiqovlar ZOOM platformasi orqali anjuman ishtirokchilariga tabrik yoʻlladilar.
Anjuman kun tartibidagi masalalar boʻyicha oʻz ishini davom ettirmoqda. Unda mavzu doirasida maʼruzalar tinglanib, muhokamalar qilinmoqda.
Mazkur anjuman ikki kun davomida boʻlib oʻtadi.
urdu.uz, “Fotonika muammolari va rivojlanish istiqbollari” mavzusida Respublika ilmiy-amaliy anjumani boʻlib oʻtmoqda

Republican scientific-practical conference on "Problems of photonics and prospects for development"
At the moment, the Palace of Culture of Urgench State University is hosting a Republican scientific-practical conference on "Problems of photonics and prospects for development" at the initiative of the team of the Technology Faculty.
Well-known academicians, physicists and professors from Tashkent, the Republic of Karakalpakstan, Samarkand, Fergana, Namangan and Bukhara regions are taking part in the opening ceremony of the conference. The conference is also attended by professors, masters, doctoral students and students of Urgench State University with more than 20 scientific works. The moderator is I.Davletov, the head of the department "General technical diciplines" of Technical Faculty.
It should be noted that the conference proceedings include 187 scientific theses of more than 500 co-authors.
Z. Ibragimov, Vice-Rector for Research and Innovation of UrSU, opened the conference with an introductory speech and wished success to the conference.
Academicians of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan S.Bahromov and R.Muminov, academician of PFXA, prof. O.Kuvandikovs congratulated the participants of the conference on the ZOOM platform.
The conference continues its work on the issues on the agenda. There are lectures and discussions on the topic.