O‘zbekiston delegasiyasi ilk marotaba “IREG – 2022” xalqaro konferensiyasida
Joriy yil 23-24 iyun kunlari Polsha poytaxti Varshava shahrida “IREG – Akademik reytinglar” nufuzli xalqaro konferensiyasi bo‘lib o‘tmoqda.
Unda AQSH, Buyuk Britaniya, Xitoy, Kanada, Germaniya va Ispaniyaning ilg‘or xorijiy o‘quv dargohlari va xalqaro tashkilotlar vakillari hamda yetakchi ekspertlar ishtirok etmoqda.
Tadbirda Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining birinchi o‘rinbosari K.Karimov boshchiligidagi 6 ta OTM rahbarlaridan iborat O‘zbekiston delegasiyasi ilk marotaba qatnashyapti. Ularning ichida Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev ham ishtirok etmoqda.
K.Karimov konferensiyaning maxsus mehmoni sifatida tadbir ochilishida chiqish so‘zi bilan ishtirok etib, O‘zbekiston oliy ta’lim muassasalari faoliyatini rivojlantirish, nufuzini oshirish, xalqaro reytinglar TOP 1000 ro‘yxatidan joy olishi yo‘lida amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida ma’lumot berdi.
20 yillik yubiley tadbiri hisoblangan konferensiya doirasida akademik reytinglar, ta’lim sohasidagi yangi tendensiyalar va yutuqlar, global, hududiy va milliy reytinglar o‘rtasidagi sog‘lom muvozanatni ta’minlash masalalari yuzasidan muhokamalar olib borilishi ko‘zda tutilgan.

The Uzbek delegation is attending the IREG-2022 international conference for the first time
The prestigious international conference "IREG - Academic Ratings" is being held on June 23-24 in Warsaw, Poland.
It is attended by representatives of leading foreign universities and international organizations, as well as leading experts from the United States, Great Britain, China, Canada, Germany and Spain.
For the first time, the Uzbek delegation headed by the First Deputy Minister of Higher and Secondary Special Education K. Karimov, consisting of 6 heads of universities, is taking part in the event. Among them is the rector of Urgench State University Bahrom Abdullayev.
As a special guest of the conference, Karimov addressed the opening of the event with a speech and reportedabout the work being done to develop the activities of higher education institutions of Uzbekistan, increase its prestige, to be included in the TOP 1000 international rankings.
The conference, which is the 20th anniversary of the conference, will focus on academic rankings, new trends and achievements in education, and a healthy balance between global, regional and national rankings.