Universitetimizning voleybolchi qizlari oltin medalni qoʻlga kiritishdi
Joriy yilning 14-17 noyabr kunlari Andijon shahrida “Universiada-2022” sport musobaqalarining ayollar oʻrtasida voleybol sport turi bo'yicha final bosqichi bo'lib o'tdi.
Unda Toshkent(ODJTSU), Andijon (ADU), Samarqand (SamDU) hamda Xorazm viloyati (UrDU) jamoalari ishtirok etdilar. Oʻtgan uch kun davomidagi oʻyinlarning barchasida Xorazm (UrDU) viloyati jamoasi mutloq gʻolib boʻlib, universitetimizga OLTIN MEDALni taqdim etdi.
Ushbu gʻalaba bilan Urganch davlat universitetining koʻp ming sonli jamoasini, sportchi qizlarimizni va ularning murabbiylarini chin dildan tabriklaymiz. Bundan keyingi faoliyatlarida ham ulkan choʻqqilarni zabt etish yor boʻlishini tilaymiz.

Волейболистки нашего университета завоевали золотую медаль
14-17 ноября текущего года в Андижане прошел финальный этап Спартакиады «Универсиада-2022» среди женщин по волейбольному спорту.
В нем приняли участие команды Ташкента (Узбекский государственный университет физического воспитания и спорта), Андижана (АГУ), Самарканда (СамГУ) и Хорезмской области (УрГУ). Команда Хорезмской области (УрГУ) стала абсолютным победителем во всех матчах прошедших трех дней и вручила ЗОЛОТУЮ МЕДАЛЬ нашему университету.
От всей души поздравляем с этой победой многотысячный коллектив Ургенчского государственного университета, наших спортсменок и их тренеров. Надеемся, что он сможет достичь больших высот в своей дальнейшей деятельности.