Universitetimizning voleybolchi qizlari oltin medalni qoʻlga kiritishdi
Joriy yilning 14-17 noyabr kunlari Andijon shahrida “Universiada-2022” sport musobaqalarining ayollar oʻrtasida voleybol sport turi bo'yicha final bosqichi bo'lib o'tdi.
Unda Toshkent(ODJTSU), Andijon (ADU), Samarqand (SamDU) hamda Xorazm viloyati (UrDU) jamoalari ishtirok etdilar. Oʻtgan uch kun davomidagi oʻyinlarning barchasida Xorazm (UrDU) viloyati jamoasi mutloq gʻolib boʻlib, universitetimizga OLTIN MEDALni taqdim etdi.
Ushbu gʻalaba bilan Urganch davlat universitetining koʻp ming sonli jamoasini, sportchi qizlarimizni va ularning murabbiylarini chin dildan tabriklaymiz. Bundan keyingi faoliyatlarida ham ulkan choʻqqilarni zabt etish yor boʻlishini tilaymiz.

Volleyball girls of our university won the gold medal
On November 14-17 of this year, the final round of the "Universiade-2022" sports competition among women in the volleyball sport was held in Andijan.
Tashkent (The Uzbek state university of physical education and sport), Andijan (ASU), Samarkand (SamSU) and Khorezm region (UrSU) teams took part in it. The team of Khorezm (UrSU) region was the absolute winner in all the matches of the past three days and presented the GOLD MEDAL to our university.
We sincerely congratulate the many thousand teams of Urganch State University, our female athletes and their coaches with this victory. We hope that he will be able to reach great heights in his further activities.