Ingliz tilini rivojlantirishga qaratilgan seminar o'z ishini boshladi
AQSH elchixonasining Ingliz tili dasturlari boʻlimi, Vermont shtati “STEM4 Learning  consulting” kompaniyasi direktori, “English for STEM” fani ekspert mutaxassisi  Allan Miller, Joan Miller (trener), shuningdek, Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti ingliz tili o'qituvchisi  Feruza Masharipovalarning  “NEGA ( Nurturing Engagement and Growth) for all" loyihasi doirasida Urganch davlat universiteti professor-o'qituvchilari, Xorazm viloyati xalq ta'limi o'qituvchilariga 2022-yilning  22-noyabridan 24-noyabrigacha bo'lib o'tadigan seminarlar bugun o'z ishini boshladi.
Loyiha doirasidagi seminarlarda qatnashchilar chet til o'qitishning interaktiv uslublari va strategiyalarni puxta o'rganadilar. Shuningdek, qatnashchilar “STEM4 learning” loyihasi koordinatorlari Allan Miller va F.Masharipovalar tomonidan loyihaga asoslangan ta'lim, tajribaga asoslangan ta'lim, algoritmik fikrlash, ilmiy mulohazalar qilish, hamkorlikda muammolarni  hal qilish, ijodiy yondashuvlarga asoslangan metod yondashuvlaridan trening mashg'ulotlari davomida o'rganib, o'zlarini keyingi faoliyatiga tatbiq qiladilar.

The seminar aimed at developing English language has started its work
Within the framework of the Director of the Department of English Language Programs of the US Embassy, ​​State of Vermont "STEM4 Learning consulting", "English for STEM" specialist Allan Miller, Joan Miller (trainer), as well as Feruza Masharipova, an English teacher at the Faculty of Foreign Philology of Urganch State University, the "NEGA (Nurturing Engagement and Growth) for all" project, the seminars to be held from November 22 to November 24, 2022, for professors and teachers of Urganch State University, public education teachers of Khorezm region started work.
Participants of the project's seminars will thoroughly study interactive methods and strategies of foreign language teaching. Also, the participants were trained by Allan Miller and F. Masharipova, coordinators of the STEM4 learning project, in project-based education, experience-based education, algorithmic thinking, scientific reasoning, collaborative problem solving, and methodical approaches based on creative approaches and apply themselves to their further work.