“Koreya madaniyati haftaligi”ning xayrlashuv madaniy tadbiri boʻlib oʻtdi
Xabaringiz bor, 30-yanvar kuni Janubiy Koreyaning  hamkor Dongshin universiteti  vakillari: prof. An Minjo, prof. Ryu Geunchang, prof. Yoon Jaeeung, prof. Song Hanbit va 21 nafar talabalaridan iborat delegatsiya universitetimizga tashrif buyurgan edi.  Tashrif asnosida bir hafta davomida Urganch davlat universiteti va viloyatimiz taʼlim muassasalarida “Koreya madaniyati haftaligi” tadbirlari boʻlib oʻtdi.
Bugun, 4-fevral kuni UrDU Madaniyat saroyida mazkur haftalikning xayrlashuv madaniy tadbiri tashkil etildi. Tadbir avvalida UrDU rektori B.Abdullayev hamda Dongshin universiteti  oʻqituvchilarining tabrik soʻzlari tinglandi. Mehmonlar haftalik davomidagi taassurotlari bilan oʻrtoqlashib, iliq va doʻstona munosabatlar, samarali hamkorlik uchun  universitet maʼmuriyatiga va faol talaba-yoshlarga minnatdorchilik izhor qilishdi.
Shundan soʻng, madaniy tadbirning badiiy qismiga navbat berilib, Urganch davlat universiteti va Urganch davlat pedagogika instituti talabalarining chiqishlari, viloyatimizning taniqli yosh sanʼatkorlari hamda “Musiqa taʼlimi” kafedrasi o‘qituvchisi I.Karimov dirijyorligidagi Orkestr jamosi  va   “Xalq cholgʻulari” ansambli ijrosidagi oʻzbek milliy-kuy qoʻshiqlari madaniy tadbirga qizg‘in va ko‘tarinki kayfiyat baxsh etdi. Ayniqsa, UrDU va Dongshin universiteti talabalari hamkorligida namoyish etilgan “Saroy javohiri” koreys milliy serialidan parcha tadbir ishtirokchilarida iliq taassurot uygʻotdi.
Bu kabi hamkorlik aloqalari talabalarning o‘quv jarayoniga bo‘lgan qiziqishni oshiribgina qolmay, ikki davlat talabalari o‘rtasida o‘zaro ahillik va hamjihatlikda harakat qilish tushunchalarini shakllantirishda ham muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.

Farewell cultural event of "Korean Culture Week" was held
As you know, on January 30, representatives of the partner Dongshin University of South Korea: prof. An Minjo, prof. Ryu Geunchang, prof. Yoon Jaeeung, prof. Song Hanbit and 21 students visited our university. During the visit, "Korean Culture Week" events were held at Urganch State University and educational institutions of our region for a week.
Today, on February 4, a farewell cultural event of this week was organized in the Palace of Culture of UrSU. At the beginning of the event, the congratulatory words of UrSU Rector B.Abdullayev and teachers of Dongshin University were heard. The guests shared their impressions during the week and expressed their gratitude to the university administration and active students for warm and friendly relations and effective cooperation.
After that, it was the turn of the artistic part of the cultural event, performances by students of Urganch State University and Urganch State Pedagogical Institute, well-known young artists of our region, and the Uzbek national- the melodious songs gave the cultural event a lively and upbeat mood. In particular, the excerpt from the Korean national TV series "The Jewel of the Palace", which was shown in cooperation with the students of UrSU and Dongshin University, made a warm impression on the participants of the event.
Such cooperative relations not only increase students' interest in the educational process but are also important in forming the concepts of mutual harmony and cooperation between the students of the two countries.