“Jaloliddin Manguberdi izdoshlari” harbiy sport musobaqasi boʻlib oʻtdi
Bugun, 10-may kuni O'zbekiston yoshlar ittifoqi Urganch davlat universiteti  boshlang'ich tashkiloti tashabbusi bilan universitet sport zallarida “Jaloliddin Manguberdi izdoshlari” harbiy sport musobaqasi boʻlib oʻtdi. Unda universitetning barcha fakultetlaridan jamoalar ishtirok etdi.
Musobaqada jamoalar estafetali yugurish,  turnikda tortilish,  harbiy qurolni qismlarga ajratish va yig’ish, harbiy unvonlarni aniqlash shartlarida bellashadilar.
Natijalarga koʻra, 1-oʻrin Fizika matematika fakulteti,  2-oʻrin Jismoniy madanyat fakulteti, 3-o‘rin esa Texnika fakulteti jamoalariga nasib etdi.

Состоялись военно-спортивные соревнования «Потомки Джалалуддина Мангуберди»
Сегодня, 10 мая, по инициативе первичной организации Союза молодежи Узбекистана Ургенчского государственного университета в спортивных залах университета состоялись военно-спортивные соревнования «Потомки Джалалуддина Мангуберди». В нем приняли участие команды всех факультетов университета.
В соревнованиях команды соревнуются в эстафетном беге, перетягивании турника, разборке и сборке боевого оружия, определении воинских званий.
По итогам 1 место досталось Физико-математическому факультету, 2 место - факультету Физической культуры, 3 место - командам Технического факультета.