Fransiya elchisi Urganch davlat universitetida boʻldi
2023-yilning 20-24 may kunlari Fransiyaning Oʻzbekistondagi elchisi Oreliya Bushez xonim Xorazm viloyatiga tashrifi doirasida bugun Urganch davlat universitetida boʻldi.  Elchi xonimni universitet rahbariyati mamnuniyat bilan kutib olgach, tomonlarning oʻzaro muzokaralari boʻlib oʻtdi.
Fransiya elchisi Oreliya Bushez xonim bilan uchrashuvda Xorazm viloyati hokimi o‘rinbosari Sherzod Ismailov, UrDU Oʼquv ishlari boʻyicha prorektor Sardor Xodjaniyozov, Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor Gʻayrat Oʻrazboyev, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektor Zafar Ibragimov, Xorijiy filologiya fakulteti dekani Zohid Jumaniyozov hamda “Roman-german filologiyasi” kafedrasi professor-oʻqituvchilari ishtirok etdi.
Muloqot chog‘ida mamlakatlarimiz o‘rtasidagi koʻplab sohalarda, ayniqsa, taʼlim sohasidagi hamkorlik munosabatlariga to‘xtalib o‘tildi.
Fransiya elchisi o‘zbekistonlik talabalar fransuz tilida barcha mutaxassisliklar bo‘yicha Fransiyada oliy ta'lim olish imkoniyatiga ega ekanliklari haqida to‘xtaldi.

Посол Франции посетил Ургенчский государственный университет
20-24 мая 2023 года Посол Франции в Узбекистане г-жа Аурелия Бушез посетила Ургенчский государственный университет в рамках визита в Хорезмскую область. После приветствия руководства университета состоялись взаимные переговоры.
На встрече с послом Франции Аурелией Бушез, заместителем губернатора Хорезмской области Шерзодом Исмаиловым, проректором по учебной работе УрГУ Сардором Ходжаниезовым, проректором по международному сотрудничеству Гайратом Уразбоевым, проректором по научной работе и инновациям Зафаром Ибрагимовым, деканом участие приняли профессора и преподаватели кафедры «Романо-германской филологии» факультета Иностранной филологии Захид Джуманиезов.
В ходе переговоров были затронуты отношения сотрудничества между нашими странами во многих сферах, особенно в сфере образования.
Посол Франции подчеркнул, что узбекские студенты имеют возможность получить высшее образование во Франции по всем специальностям на французском языке.
Руководство УрГУ предоставило госпоже Аурелии Бушез подробную информацию о текущей деятельности Ургенчского государственного университета, его научном потенциале, связях международного сотрудничества, в частности, о перспективах сотрудничества с французскими высшими учебными заведениями.