Fransiya elchisi Urganch davlat universitetida boʻldi
2023-yilning 20-24 may kunlari Fransiyaning Oʻzbekistondagi elchisi Oreliya Bushez xonim Xorazm viloyatiga tashrifi doirasida bugun Urganch davlat universitetida boʻldi.  Elchi xonimni universitet rahbariyati mamnuniyat bilan kutib olgach, tomonlarning oʻzaro muzokaralari boʻlib oʻtdi.
Fransiya elchisi Oreliya Bushez xonim bilan uchrashuvda Xorazm viloyati hokimi o‘rinbosari Sherzod Ismailov, UrDU Oʼquv ishlari boʻyicha prorektor Sardor Xodjaniyozov, Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor Gʻayrat Oʻrazboyev, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektor Zafar Ibragimov, Xorijiy filologiya fakulteti dekani Zohid Jumaniyozov hamda “Roman-german filologiyasi” kafedrasi professor-oʻqituvchilari ishtirok etdi.
Muloqot chog‘ida mamlakatlarimiz o‘rtasidagi koʻplab sohalarda, ayniqsa, taʼlim sohasidagi hamkorlik munosabatlariga to‘xtalib o‘tildi.
Fransiya elchisi o‘zbekistonlik talabalar fransuz tilida barcha mutaxassisliklar bo‘yicha Fransiyada oliy ta'lim olish imkoniyatiga ega ekanliklari haqida to‘xtaldi.

On May 20-24, 2023, the French Ambassador to Uzbekistan Ms. Aurelia Bouchez visited Urganch State University as part of her visit to the Khorezm region. After the university leadership welcomed her, mutual negotiations took place.
At the meeting with the French Ambassador Aurelia Bouchez, Deputy Governor of Khorezm Region Sherzod Ismailov, Vice-Rector for Academic Affairs of UrSU Sardor Khodjaniyozov, Vice-Rector for International Cooperation Ghairat Orazboyev, Vice-Rector for Research and Innovation Zafar Ibragimov, Dean of the Faculty of Foreign Philology Zahid Jumaniozov and professors and teachers of the "Romano-Germanic Philology" department took part.
During the negotiation, cooperation relations between our countries in many fields, especially in the field of education, were touched upon.
The French ambassador emphasized that Uzbek students have the opportunity to receive higher education in France in all specialties in French.
The leadership of UrSU gave Ms. Aurelia Bouchez detailed information about the current activities of Urganch State University, its scientific potential, international cooperation relations, in particular, prospective cooperation relations with French higher education institutions.