UrDU rektori oliygohda dars berayotgan bir guruh xorijlik professor-oʻqituvchilar bilan uchrashdi
Urganch davlat universitetida taʼlim jarayonlarini yanada sifatli tashkil etish maqsadida jahonning koʻplab nufuzli oliy taʼlim muassasalari bilan samarali hamkorlik oʻrnatilgan boʻlib, dars jarayonlariga xorijning salohiyatli professorlari jalb etilmoqda. Bugun, 22-sentabr kuni Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayevning ana shunday bir guruh xorijlik professor-oʻqituvchilar bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Xususan, iqtisodiyot yo'nalishlari bo'yicha AQShning Fulbright dasturi doirasida Bloomsburg universitetidan professor Razzaghi Mehdi Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakultetida, ingliz tilini 4 aspektda chuqur oʻrgatish boʻyicha “English Language Fellow” dasturi doirasida 10 oyga Rachel Baird –Alahmad  Xorijiy filologiya fakultetida shuningdek, zamonaviy taʻlim texnologiyalari bo'yicha Turkiya Respublikasining Ege davlat universiteti professori Nilay Dereobali Pedagogika fakultetida dars mashgʻulotlarini olib borishmoqda.
Rektor muloqotda oʻz yoʻnalishlari boʻyicha  zamonaviy taʻlim texnologiyalari, xorijning taʻlim metodikasi va ilgʻor xorijiy tajribalar asosida tashkil etilayotgan dars mashgʻulotlaridan universitetimiz yoshlarining xursand ekanliklarini bildirib, olimlarga oʻz tashakkurini izhor qildi.
Uchrashuvda mazkur hamkor taʼlim muassasalari bilan ikki tomonlama hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlash, talabalar va professor-oʻqituvchilar almashinuvini yoʻlga qoʻyish, ilmiy aloqalarni tadbiq etish borasida soʻz yuritildi.
urdu.uz, UrDU rektori oliygohda dars berayotgan bir guruh xorijlik professor-oʻqituvchilar bilan uchrashdi

Ректор УрГУ встретился с группой иностранных профессоров и преподавателей, преподающих в университете
Для более качественной организации учебного процесса Ургенчский государственный университет наладил эффективное сотрудничество со многими престижными вузами мира, а к преподавательскому процессу привлекаются потенциальные профессора из-за рубежа. Сегодня, 22 сентября, ректор Ургенчского государственного университета Б. Абдуллаев провел встречу с такой группой иностранных профессоров и преподавателей.
В частности, профессор Раззаги Мехди из Блумсбургского университета на факультете Социально-экономических наук в рамках программы Фулбрайта США в области экономики, Рэйчел Бэрд-Алахмад на факультете Иностранной филологии в течение 10 месяцев в рамках программы "English Language Fellow" по углубленному преподаванию английского языка в 4-х аспектах, а также Нилай Дереобали, профессор современных образовательных технологий Эгейского государственного университета Турецкой Республики, проводит занятия на Педагогическом факультете.
В ходе беседы ректор выразил благодарность ученым, отметив, что молодежь нашего университета довольна занятиями, организованными на основе современных образовательных технологий, зарубежных методик обучения и передового зарубежного опыта.
На встрече речь шла о дальнейшем укреплении двустороннего сотрудничества с этими учебными заведениями-партнерами, налаживании обмена студентами и преподавателями, реализации научных связей.