UrDU rektori oliygohda dars berayotgan bir guruh xorijlik professor-oʻqituvchilar bilan uchrashdi
Urganch davlat universitetida taʼlim jarayonlarini yanada sifatli tashkil etish maqsadida jahonning koʻplab nufuzli oliy taʼlim muassasalari bilan samarali hamkorlik oʻrnatilgan boʻlib, dars jarayonlariga xorijning salohiyatli professorlari jalb etilmoqda. Bugun, 22-sentabr kuni Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayevning ana shunday bir guruh xorijlik professor-oʻqituvchilar bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Xususan, iqtisodiyot yo'nalishlari bo'yicha AQShning Fulbright dasturi doirasida Bloomsburg universitetidan professor Razzaghi Mehdi Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakultetida, ingliz tilini 4 aspektda chuqur oʻrgatish boʻyicha “English Language Fellow” dasturi doirasida 10 oyga Rachel Baird –Alahmad  Xorijiy filologiya fakultetida shuningdek, zamonaviy taʻlim texnologiyalari bo'yicha Turkiya Respublikasining Ege davlat universiteti professori Nilay Dereobali Pedagogika fakultetida dars mashgʻulotlarini olib borishmoqda.
Rektor muloqotda oʻz yoʻnalishlari boʻyicha  zamonaviy taʻlim texnologiyalari, xorijning taʻlim metodikasi va ilgʻor xorijiy tajribalar asosida tashkil etilayotgan dars mashgʻulotlaridan universitetimiz yoshlarining xursand ekanliklarini bildirib, olimlarga oʻz tashakkurini izhor qildi.
Uchrashuvda mazkur hamkor taʼlim muassasalari bilan ikki tomonlama hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlash, talabalar va professor-oʻqituvchilar almashinuvini yoʻlga qoʻyish, ilmiy aloqalarni tadbiq etish borasida soʻz yuritildi.
urdu.uz, UrDU rektori oliygohda dars berayotgan bir guruh xorijlik professor-oʻqituvchilar bilan uchrashdi

Rector of UrSU met with a group of foreign professors and teachers teaching at the university
Urganch State University has established effective cooperation with many prestigious higher education institutions of the world in order to organize educational processes more qualitatively, and potential professors from abroad are involved in teaching processes. Today, on September 22, the rector of Urganch State University B. Abdullayev had a meeting with such a group of foreign professors and teachers.
In particular, Professor Razzaghi Mehdi from Bloomsburg University at the Faculty of Socio-Economic Sciences as part of the US Fulbright program in the field of economics, Rachel Baird-Alahmad at the Faculty of Foreign Philology for 10 months as part of the "English Language Fellow" program for in-depth teaching of the English language in 4 aspects, as well as Nilay Dereobali, professor of modern educational technologies at Ege State University of the Republic of Turkey, conducts classes at the Faculty of Pedagogy.
During the conversation, the rector expressed his gratitude to the scientists, saying that the young people of our university are happy with the lessons organized on the basis of modern educational technologies, foreign educational methods and advanced foreign experiences.
At the meeting, they talked about further strengthening of bilateral cooperation with these partner educational institutions, establishing the exchange of students and professors, and implementing scientific relations.