2023/2024 o'quv yilining bahorgi semestri davomida Germaniya, Fransiya, Italiya, Slovakiya, Sloveniya va Belorus davlatlarining nufuzli hamkor oliy ta'lim muassasalari bilan tuzilgan shartnomalar va xalqaro loyihalar doirasida Urganch davlat universitetining 16 nafar talabasi tahsil olayotgani haqida xabar bergan edik.
Bugun, 7-oktabr kuni Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor G‘.O‘razboyev va Xalqaro aloqalari bo'limi xodimlari ushbu talabalar bilan onlayn uchrashuv o‘tkazdilar.
Onlayn muloqotdan ko‘zlangan maqsad –talabalar bilan doimiy muloqotni davom ettirish,  ular duch kelayotgan muammolarini o‘rganish va hal qilishga ko‘maklashish, shuningdek, kelajakdagi rejalarini bilish,  xorijda ta’lim olayotgan mutaxassisliklari bo‘yicha mamlakatimizni yanada rivojlantirish yuzasidan takliflarini o‘rganishni  ko‘zda tutadi.
Shuningdek, uchrashuvda Urganch davlat universitetini xalqaro miqyosda nufuzi va jozibadorligini oshirish, ta’lim sohasidagi o‘zgarishlar va talabalarga yaratilgan imkoniyatlar haqida so‘z yuritildi.

Были рассмотрены ситуации наших студентов, обучающихся в престижных зарубежных вузах
Мы сообщали, что в весеннем семестре 2023/2024 учебного года 16 студентов УрГУ проходят обучение в рамках договоров и международных проектов с престижными вузами-партнерами Германии, Франции, Италии, Словакии, Словении и Беларуси.
Сегодня, 7 октября, проректор по международному сотрудничеству Г. Уразбоев и сотрудники Управления международных связей провели онлайн-встречу с этими студентами.
Цель онлайн-встречи - продолжить постоянное общение со студентами, помочь им в обучении и решении их проблем, а также узнать об их планах на будущее, узнать их предложения по дальнейшему развитию нашей страны по тем специальностям, по которым они обучаются за рубежом.
Также на встрече шла речь о повышении престижа и привлекательности УрГУ на международном уровне, изменениях в сфере образования и возможностях, создаваемых для студентов.