Turkiya - O'zbekiston: II ta'lim forumi doirasida 2 ta memorandum imzolandi
Oliy ta’lim forumi doirasida Urganch davlat universiteti Turkiyaning qator nufuzli oliygohlari bilan ko'p qirrali kelishuvlarga erishmoqda.
Xususan, Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Turkiyaning yetakchi universitetlaridan Necmettin Erbakan universiteti rektori Ali Kahraman hamda Usak universiteti rektori Ekrem Savas bilan hamkorlik memorandumlarini imzolashga muvaffaq bo'ldi. Shuningdek, hamkor Ege universiteti bilan aloqalarni kengashtirish borasida shartnoma imzolandi.
Mazkur kelishuvlar o'zaro akademik almashinuv, ilmiy amaliyot va malaka oshirish, talabalar almashinuvi, qo'shma ta'lim dasturlarini yo'lga qo'yish, ilmiy uchrashuvlar va yozgi maktablar tashkil etish, ilmiy tadqiqotlar olib borish singari ko'plab yo'nalishlarni ko'zda tutadi.

Турция-Узбекистан: в рамках II образовательного форума подписано 2 меморандума
В рамках форума высшего образования Ургенчский государственный университет достигает многоплановых соглашений с рядом престижных университетов Турции.
В частности, ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев смог подписать меморандумы о сотрудничестве с ректором университета имени Неджметтина Эрбакана Али Кахраманом и ректором университета Ушак Экремом Савасом из ведущих университетов Турции. Также подписано соглашение с партнером Эгейским университетом о координации отношений.
Эти соглашения охватывают множество направлений, таких как взаимный академический обмен, научная практика и обучение, обмен студентами, создание совместных образовательных программ, организация научных встреч и летних школ, проведение научных исследований.