M.M.Adishev nomidagi Oʻsh texnika universiteti bilan hamkorlik oʼrnatildi
Joriy yilning 18-dekabr kuni Qirgʻizistonning M.M.Adishev nomidagi Oʻsh texnika universiteti O’quv ishlari bo’yicha prorektori, t.f.n., dots. U.Mamitov, fakultet dekanlari f.f.n., prof. M. Aldashev va t.f.n., prof. Sh.Saydamatov va kafedra o’qituvchisi U.Elchibekovlar Urganch davlat universitetida boʻldilar.
Delegatsiya aʼzolarini universitet rahbariyati mamnuniyat bilan kutib oldi. Mehmonlar bilan UrDU rektori B.Abdullayev, prorektorlar, tegishli fakultet dekanlari ishtirokida rasmiy muloqot boʻlib oʻtdi.
Muloqotda ta’lim darajasini oshirish, o’quv-uslubiy ishlar bo’yicha tajriba va axborot almashish, har tomonlama o’zaro manfaatli aloqalarni o’rnatish, professor-o’qituvchilar va talabalar almashinuvi, birgalikda ilmiy tadqiqotlarni tashkil etish va o’tkazish singari masalalar muhokama qilinib, ikki universitet oʼrtasida hamkorlik memorandumi imzoladi.

Налажено сотрудничество с Ошским техническим университетом имени М.М.Адишева
18 декабря текущего года проректор по учебной работе Ошского технического университета Кыргызстана имени М.М.Адышева, к.т.н., доц. Мамитов У., декан факультета, к.ф.н., проф.  Алдашев М. и к.т.н., проф. Сайдаматов Ш. и преподаватель кафедры Эльчибеков У. посетили Ургенчский государственный университет.
Членов делегации приветствовало руководство университета. Официальный диалог с гостями состоялся в присутствии ректора УрГУ Б.Абдуллаева, проректоров, деканов факультетa.
В разговоре были обсуждены такие вопросы, как повышение уровня образованности, обмен опытом и информацией по учебно-методической работе, установление всесторонних взаимовыгодных связей, обмен профессорско-преподавательским составом и студентами, организация и проведение совместных научных исследований и подписан меморандум о сотрудничестве между двумя университетами.