M.M.Adishev nomidagi Oʻsh texnika universiteti bilan hamkorlik oʼrnatildi
Joriy yilning 18-dekabr kuni Qirgʻizistonning M.M.Adishev nomidagi Oʻsh texnika universiteti O’quv ishlari bo’yicha prorektori, t.f.n., dots. U.Mamitov, fakultet dekanlari f.f.n., prof. M. Aldashev va t.f.n., prof. Sh.Saydamatov va kafedra o’qituvchisi U.Elchibekovlar Urganch davlat universitetida boʻldilar.
Delegatsiya aʼzolarini universitet rahbariyati mamnuniyat bilan kutib oldi. Mehmonlar bilan UrDU rektori B.Abdullayev, prorektorlar, tegishli fakultet dekanlari ishtirokida rasmiy muloqot boʻlib oʻtdi.
Muloqotda ta’lim darajasini oshirish, o’quv-uslubiy ishlar bo’yicha tajriba va axborot almashish, har tomonlama o’zaro manfaatli aloqalarni o’rnatish, professor-o’qituvchilar va talabalar almashinuvi, birgalikda ilmiy tadqiqotlarni tashkil etish va o’tkazish singari masalalar muhokama qilinib, ikki universitet oʼrtasida hamkorlik memorandumi imzoladi.

Cooperation with Osh Technical University named after M.M. Adishev was established
On December 18 of this year, vice-rector for educational affairs of Kyrgyzstan's Osh Technical University named after M.M. Adishev, Ph.D., Assoc. U. Mamitov, dean of the faculty, Ph.D., prof. M. Aldashev and Ph.D., prof. Sh. Saydamatov and department teacher U. Elchibekov visited Urgench State University.
The members of the delegation were welcomed by the university management. An official dialogue was held with the guests in the presence of UrSU rector B. Abdullayev, vice-rectors, deans of relevant faculties.
Increasing the level of education, exchange of experience and information on educational and methodological work, establishment of mutually beneficial relations in all respects, exchange of professors and teachers and students, organization of joint scientific research and education issues such as transfer were discussed in communication and a memorandum of cooperation was signed between the two universities.