“MINTAQADA BARQAROR IQTISODIY O‘SISH ORQALI AHOLI TURMUSH FAROVONLIGINI OSHIRISHNING USTUVOR YO‘NALISHLARI” MAVZUSIDA XALQARO ILMIY-AMALIY ANJUMAN OʻZ ISHINI BOSHLADI
Bugun, 16-aprel kuni Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti tashabbusi bilan oʻtkazilayotgan ushbu anjumanning ochilish marosimida Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Z.Ibragimov, Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti dekani I.Abdullayev, professor B.Ruzmetov va Rossiyaning Qozon (Volga) federal universiteti o’qituvchisi Elvir Axmetshinlar so’zga chiqib, konferensiya faoliyatiga omad tilashdi.
Anjumanda Rossiya hamda Ozarbayjon universitetlarining 10 nafarga yaqin professorlari ishtirok etmoqda. Unda O‘zbekiston Respublikasida raqamli iqtisodiyotning holati va rivojlanish istiqbollari, mintaqada maxsus iqtisodiy zonalar va investitsiya imtiyozlar, raqamlashtirishning turizm sanoati raqobatbardoshligini shakllantirishga ta’siri yuzasidan ma’ruzalar tinglanmoqda.

THE INTERNATIONAL SCIENTIFIC AND PRACTICAL CONFERENCE ON THE SUBJECT "PRIORITY DIRECTIONS OF IMPROVING THE LIVING WELFARE OF THE POPULATION THROUGH SUSTAINABLE ECONOMIC GROWTH IN THE REGION" STARTED ITS WORK
Today, on April 16, at the opening ceremony of this conference, which is being held at the initiative of the Faculty of Socio-Economic Sciences, Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations Z.Ibragimov, Dean of the Faculty of Socio-Economic Sciences I.Abdullayev, Professor B.Ruzmetov and Kazan (Volga) of Russia Federal University teacher Elvir Akhmetshin spoke and wished success in the conference.
About 10 professors from Russian and Azerbaijani universities are participating in the conference. In it, lectures are being heard on the state and development prospects of the digital economy in the Republic of Uzbekistan, special economic zones and investment incentives in the region, and the impact of digitalization on the formation of the competitiveness of the tourism industry.