“MINTAQADA BARQAROR IQTISODIY O‘SISH ORQALI AHOLI TURMUSH FAROVONLIGINI OSHIRISHNING USTUVOR YO‘NALISHLARI” MAVZUSIDA XALQARO ILMIY-AMALIY ANJUMAN OʻZ ISHINI BOSHLADI
Bugun, 16-aprel kuni Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti tashabbusi bilan oʻtkazilayotgan ushbu anjumanning ochilish marosimida Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Z.Ibragimov, Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti dekani I.Abdullayev, professor B.Ruzmetov va Rossiyaning Qozon (Volga) federal universiteti o’qituvchisi Elvir Axmetshinlar so’zga chiqib, konferensiya faoliyatiga omad tilashdi.
Anjumanda Rossiya hamda Ozarbayjon universitetlarining 10 nafarga yaqin professorlari ishtirok etmoqda. Unda O‘zbekiston Respublikasida raqamli iqtisodiyotning holati va rivojlanish istiqbollari, mintaqada maxsus iqtisodiy zonalar va investitsiya imtiyozlar, raqamlashtirishning turizm sanoati raqobatbardoshligini shakllantirishga ta’siri yuzasidan ma’ruzalar tinglanmoqda.

НАЧАЛА СВОЮ РАБОТУ МЕЖДУНАРОДНАЯ НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ ПО ТЕМЕ «ПРИОРИТЕТНЫЕ НАПРАВЛЕНИЯ ПОВЫШЕНИЯ ЖИЗНИ НАСЕЛЕНИЯ ПУТЕМ УСТОЙЧИВОГО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РОСТА В РЕГИОНЕ»
Сегодня, 16 апреля, на церемонии открытия данной конференции, которая проводится по инициативе факультета социально-экономических наук, проректор по научной работе и инновациям З.Ибрагимов, декан факультета социально-экономических наук наук И.Абдуллаев, профессор Б.Рузметов и преподаватель Казанского (Приволжского) Федерального университета Эльвир Ахметшин выступили и пожелали успехов на конференции.
В конференции принимают участие около 10 профессоров из вузов России и Азербайджана. В нем заслушиваются лекции о состоянии и перспективах развития цифровой экономики в Республике Узбекистан, специальных экономических зонах и инвестиционном стимулировании в регионе, влиянии цифровизации на формирование конкурентоспособности туристической отрасли.