“Oliy ta’lim sohasida korrupsiya xavfini kamaytirish” mavzusida davra suhbati o'tkazildi
✨Bugun, 5-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Oliy ta’lim muassasalarida ta’lim sifatini oshirish va ularning mamlakatda amalga oshirilayotgan keng qamrovli islohotlarda faol ishtirokini ta’minlash bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-3775-sonli qarori ijrosini ta’minlash maqsadida Urganch davlat universiteti Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens nazorat" tizimi boʻlimi tomonidan mahalla fuqarolar yig'ini raislari ishtirokida “Oliy ta’lim sohasida korrupsiya xavfini kamaytirish” mavzusida uchrashuv o'tkazildi.
Uchrashuvda mahalla fuqarolari faollari bilan birgalikda Urganch davlat universiteti Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens nazorat" tizimini boshqarish bo'limi boshlig'i X.Shixova tomonidan targ'ibot-tashviqot ishlari olib bordi.

Был проведен круглый стол на тему "Снижение риска коррупции в сфере высшего образования."
Сегодня, 5 декабря, с целью обеспечения исполнения Указа Президента Республики Узбекистан № PQ-3775 "О дополнительных мерах по повышению качества образования в высших учебных заведениях и обеспечению их активного участия в проводимых в стране всесторонних реформах", в Ургенчском государственном университете был проведен встреча на тему "Снижение риска коррупции в сфере высшего образования" с участием председателей собраний граждан махаллей.
Во время встречи с активистами махаллей агитационно-пропагандистскую работу провела Х. Шихова, руководитель отдела мониторинга соблюдения норм по борьбе с коррупцией Ургенчского государственного университета.