⚡Oliy ta’lim va mahalla hamkorligi
✅2024-yil 19-dekabr kuni Xorazm viloyati hokimligi huzuridagi FO‘O‘BOXMOB o‘quv kurslarining bir guruh MFY raislaridan iborat tinglovchilari uchun "Mahallalarda korrupsiya xavfini kamaytirish omillari" mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Unda Urganch davlat universiteti Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X.Shixova ishtirok etib, yurtimizda korrupsion holatlarni oldini olish borasida amalga oshirilayatogan ishlar to'g'risida ma'lumotlar berib o’tdi. Shuningdek, korrupsiyaning har qanday ko’rinishlariga murosasiz bo’lishga chorladi.

19 декабря 2024 года в рамках учебных курсов FO‘O‘BOXMOB при администрации Хорезмской области для группы слушателей, включая председателей нескольких МФЙ (махаллий и семейной поддержки), был организован круглый стол на тему «Факторы снижения рисков коррупции в местных сообществах».
В мероприятии приняла участие Х. Шихова, начальник отдела «Комплаенс-мониторинга» Антикоррупционного подразделения Ургенчского государственного университета, которая предоставила информацию о предпринимаемых мерах по предотвращению коррупции в нашей стране. Также она призвала к непримиримой позиции против любых форм коррупции.