⚡Oliy ta’lim va mahalla hamkorligi
✅2024-yil 19-dekabr kuni Xorazm viloyati hokimligi huzuridagi FO‘O‘BOXMOB o‘quv kurslarining bir guruh MFY raislaridan iborat tinglovchilari uchun "Mahallalarda korrupsiya xavfini kamaytirish omillari" mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Unda Urganch davlat universiteti Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X.Shixova ishtirok etib, yurtimizda korrupsion holatlarni oldini olish borasida amalga oshirilayatogan ishlar to'g'risida ma'lumotlar berib o’tdi. Shuningdek, korrupsiyaning har qanday ko’rinishlariga murosasiz bo’lishga chorladi.

Higher Education and Neighborhood Cooperation
On December 19, 2024, a roundtable discussion on the topic "Factors for Reducing Corruption Risks in Local Communities" was held for a group of listeners, including chairpersons of several MFY (Mahalla and Family Support Units) under the administration of the Khorezm region.
During the event, X. Shikhova, Head of the "Compliance Monitoring" Department at the Urgench State University Anti-Corruption Unit, participated and provided information on the efforts being made to prevent corruption in our country. She also called for an uncompromising stance against any form of corruption.