Oliy ta’lim va mahalla hamkorligi!
➡️Bugun, 10-aprel kuni Xorazm viloyati hokimligi huzuridagi FO‘O‘BOXMOB o‘quv kurslarining bir guruh MFY raislaridan iborat tinglovchilari uchun "Mahallalarda korrupsiya xavfini kamaytirish omillari" mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Uchrashuvda Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X.Shixova ishtirok etib, joriy yil 5-mart kunidagi Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligidagi korrupsiyaning oldini olish bo‘yicha ishlar natijadorligi va kelgusidagi ustuvor vazifalarga bag‘ishlangan kengaytirilgan yig‘ilishi bo‘yicha fikr-mulohaza yuritib, seminar ishtirokchilariga ushbu yig‘ilish borasida ma’lumotlar berdi.
Shuningdek, universitetda tahsil olayotgan yoshlarning ta’lim-tarbiyasi bilan universitet professor-o‘qituvchilaridan tashqari ularning ota-onalari, mahalla jamoasi ham birdek mas’ul ekanligi ta’kidlandi.

Сотрудничество высшего образования и махалли!
➡️ Сегодня, 10 апреля, в рамках курсов FO‘O‘BOXMOB при Хорезмской области для группы председателей махаллинских комитетов был организован круглый стол на тему “Факторы снижения коррупционных рисков в махаллях”.
В встрече приняла участие Х. Шихова, начальник отдела управления системой “Комплаенс-контроль” по противодействию коррупции Ургенчского государственного университета, которая обсудила итоги расширенного заседания от 5 марта текущего года под председательством Президента Шавката Мирзиёева, на котором рассматривались результаты борьбы с коррупцией и приоритетные задачи на будущее. Она также предоставила информацию участникам семинара по итогам этого заседания.
Кроме того, было подчеркнуто, что образование и воспитание студентов университета — это не только ответственность преподавателей, но и родителей студентов, а также махаллинского сообщества.