Bo'lajak kadrlarni halollik vaksinasi bilan emlash — davr talabi!
✅Bugun, 16-aprel kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida O'zbekiston "Adolat" sotsial demokratik partiyasi Xorazm viloyati tashkiloti tomonidan "Korrupsiyaga qarshi kurashish" loyihasi doirasida "Bo'lajak kadrlarni halollik vaksinasi bilan emlash — davr talabi" mavzusida tadbir o'tkazildi.
➡️Tadbirda Xalq deputatlari viloyat Kengashi deputatlik guruhi rahbari S.Sodiqov, "Adolat" SDP Markaziy apparati Tashkiliy-partiyaviy, axborot-tahlil va nazorat boshqarma boshlig'i E.Komilov, UrDU Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X.Shixova, universitet inspektori M.Bobojanov va boshqa mehmonlarning "Korrupsiyaga qarshi kurashish bo'yicha partiya tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar", "Halollik vaksinasining ta'lim sohasidagi o'rni", "Korrupsiyani oldini olish" kabi mavzular yuzasidan ma’ruzalari tinglandi.
➡️Uchrashuvda korrupsiya bilan murosasiz kurashish lozimligi, uning kelib chiqish sabablari, oqibatlari va qonun oldida javobgarlik prinsplari hamda mamlakatimizda "Korrupsiyasiz soha" doirasida olib borilayotgan keng ko'lamli ishlar xususida tushuntirishlar berildi.

Vaccinating Future Professionals with Integrity Vaccine — The Demand of the Time!
✅ Today, on April 16, an event on the topic "Vaccinating Future Professionals with Integrity Vaccine — The Demand of the Time" was held at the Culture Palace of Urgench State University within the framework of the "Combating Corruption" project organized by the Uzbekistan "Adolat" Social Democratic Party, Khorezm regional organization.
➡️ The event featured speeches by S. Sodiqov, the head of the Deputies Group of the People's Deputies of the Khorezm Region Council; E. Komilov, Head of the Organizational-Party, Information-Analytical, and Monitoring Department of the Central Office of the "Adolat" SDP; Kh. Shikhova, Head of the “Compliance Control” Department for Combating Corruption at Urgench State University; M. Bobojanov, the university inspector, and other guests. They delivered speeches on topics such as "The work being carried out by the party to combat corruption," "The role of the Integrity Vaccine in education," and "Preventing corruption."
➡️ During the meeting, explanations were given on the necessity of uncompromisingly fighting corruption, its causes, consequences, and principles of accountability before the law, as well as the large-scale efforts being carried out in our country within the framework of the "Corruption-Free Sector."