Bo'lajak kadrlarni halollik vaksinasi bilan emlash — davr talabi!
✅Bugun, 16-aprel kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida O'zbekiston "Adolat" sotsial demokratik partiyasi Xorazm viloyati tashkiloti tomonidan "Korrupsiyaga qarshi kurashish" loyihasi doirasida "Bo'lajak kadrlarni halollik vaksinasi bilan emlash — davr talabi" mavzusida tadbir o'tkazildi.
➡️Tadbirda Xalq deputatlari viloyat Kengashi deputatlik guruhi rahbari S.Sodiqov, "Adolat" SDP Markaziy apparati Tashkiliy-partiyaviy, axborot-tahlil va nazorat boshqarma boshlig'i E.Komilov, UrDU Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X.Shixova, universitet inspektori M.Bobojanov va boshqa mehmonlarning "Korrupsiyaga qarshi kurashish bo'yicha partiya tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar", "Halollik vaksinasining ta'lim sohasidagi o'rni", "Korrupsiyani oldini olish" kabi mavzular yuzasidan ma’ruzalari tinglandi.
➡️Uchrashuvda korrupsiya bilan murosasiz kurashish lozimligi, uning kelib chiqish sabablari, oqibatlari va qonun oldida javobgarlik prinsplari hamda mamlakatimizda "Korrupsiyasiz soha" doirasida olib borilayotgan keng ko'lamli ishlar xususida tushuntirishlar berildi.

Вакцинация будущих кадров честностью — требование времени!
✅ Сегодня, 16 апреля, в Дворце культуры Ургенчского государственного университета в рамках проекта "Борьба с коррупцией", организованного Хорезмским региональным отделением Социально-демократической партии Узбекистана "Адолат", состоялось мероприятие на тему "Вакцинация будущих кадров честностью — требование времени".
➡️ На мероприятии выступили С. Содиков, руководитель депутатской группы Совета народных депутатов Хорезмской области; Э. Комилов, руководитель Организационно-партийного, информационно-аналитического и контрольного управления Центрального аппарата партии "Адолат"; Х. Шихова, начальник отдела управления системой “Комплаенс-контроль” по противодействию коррупции Ургенчского государственного университета; М. Бободжанов, инспектор университета, а также другие гости. Они выступили с докладами на темы "Работа партии по борьбе с коррупцией", "Роль вакцины честности в образовании" и "Предотвращение коррупции".
➡️ В ходе встречи были даны разъяснения о необходимости непримиримой борьбы с коррупцией, ее причинах, последствиях и принципах ответственности перед законом, а также о масштабных усилиях, проводимых в нашей стране в рамках программы "Отрасль без коррупции".