Bugun, 12-iyun kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Tabiiy va qishloq xo'jaligi fanlari fakulteti talaba-yoshlari bilan "Dolzarb 90 kun" loyihasi doirasida korrupsiyaviy xavf-xatarlar va manfaatlar to‘qnashuvini oldini olish maqsadida “Korrupsiya ko‘rinishlari va uning salbiy oqibatlari” mavzusida rasmlar tanlovi o‘tkazildi.
Tanlov jarayonida talaba-yoshlar korrupsiyaning jamiyat taraqqiyotiga salbiy ta'siri, korrupsiyaga qarshi kurashish yo'llari borasidagi o’z fikr-mulohazalarini ranglar va tasvirlar orqali ifodalashdi.
Ushbu tanlovning asosiy maqsadi yoshlar o'rtasida korrupsiyaviy xavf-xatarlar va manfaatlar to'qnashuvini oldini olish, ularda halollik va adolatparvarlik qadriyatlarini shakllantirishdan iborat.

Today, on June 12, within the framework of the “Relevant 90 Days” project, a drawing competition entitled “Forms of Corruption and Its Negative Consequences” was held with students and youth of the Faculty of Natural and Agricultural Sciences of Abu Rayhon Beruni Urgench State University, aimed at preventing corruption-related risks and conflicts of interest.
During the competition, students expressed their views and opinions on the negative impact of corruption on societal development and ways to combat corruption through colors and visual images.
The main purpose of this competition is to prevent corruption-related risks and conflicts of interest among young people, as well as to foster the values of honesty and justice in them.