Bugun, 12-iyun kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Tabiiy va qishloq xo'jaligi fanlari fakulteti talaba-yoshlari bilan "Dolzarb 90 kun" loyihasi doirasida korrupsiyaviy xavf-xatarlar va manfaatlar to‘qnashuvini oldini olish maqsadida “Korrupsiya ko‘rinishlari va uning salbiy oqibatlari” mavzusida rasmlar tanlovi o‘tkazildi.
Tanlov jarayonida talaba-yoshlar korrupsiyaning jamiyat taraqqiyotiga salbiy ta'siri, korrupsiyaga qarshi kurashish yo'llari borasidagi o’z fikr-mulohazalarini ranglar va tasvirlar orqali ifodalashdi.
Ushbu tanlovning asosiy maqsadi yoshlar o'rtasida korrupsiyaviy xavf-xatarlar va manfaatlar to'qnashuvini oldini olish, ularda halollik va adolatparvarlik qadriyatlarini shakllantirishdan iborat.

Сегодня, 12 июня, в рамках проекта «Актуальные 90 дней» со студентами и молодежью факультета естественных и сельскохозяйственных наук Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни был проведён конкурс рисунков на тему «Формы коррупции и её негативные последствия», направленный на предупреждение коррупционных рисков и конфликта интересов.
В ходе конкурса студенты выразили свои мысли и мнения о негативном влиянии коррупции на развитие общества, а также о путях борьбы с коррупцией с помощью красок и визуальных образов.
Основной целью данного конкурса является предупреждение коррупционных рисков и конфликта интересов среди молодежи, а также формирование у них ценностей честности и справедливости.