Bugun, 11-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi tashabbusi bilan “Accelerating English Language Learning in Central Asia”  xalqaro loyihasi doirasida nufuzli konferensiya o‘z ishini boshladi. Mazkur anjuman “Qozog‘iston va O‘zbekistonda ingliz tili o‘qituvchilarining kasbiy rivojlanishini barqaror qo‘llab-quvvatlash: L.N. Gumilyov nomidagi Yevroosiyo milliy universiteti, Baishev universiteti va Urganch davlat universiteti PRESETT tajribasi misolida” mavzusiga bag‘ishlangan bo‘lib, 11–12-fevral kunlari davom etadi.
Unda Britaniya Kengashining O‘zbekistondagi vakolatxonasi mas'ullari va Qozog‘iston Baishev universiteti vakillari hamda Xorijiy filologiya fakulteti professor-o’qituvchilari ishtirok etmoqda.

Сегодня, 11 февраля, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни под эгидой кафедры английского языка и литературы началась работа престижной конференции в рамках международного проекта "Ускорение изучения английского языка в Центральной Азии". Данный семинар посвящен теме "Устойчивое содействие профессиональному развитию преподавателей английского языка в Казахстане и Узбекистане: на примере опыта PRESETT Евразийского национального университета имени Л.Н. Гумилева, Университета Байсев и Ургенчского государственного университета" и будет проходить 11–12 февраля.
В нем участвуют ответственные лица Британского совета в Узбекистане, представители Казахского университета имени Байсеитовой и преподаватели факультета иностранных языков.
В рамках проекта предусмотрено повышение профессионального потенциала преподавателей английского языка, совершенствование учебных программ, расширение инклюзивных подходов, а также укрепление роли английского языка как конкурентного фактора в государственной политике.