2021-yilning  19-may  kuni rektor B.Abdullayev hamda Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektori G'.O'razboyevlar  hamkorlik aloqalarini yo`lga qo`yish maqsadida Belorus Respublikasining Yanki Kupali nomidagi Grodno davlat universitetiga tashrif buyurdilar.
Uchrashuvda ikki universitet o`rtasida o`zaro hamkorlik aloqalari jumladan, qo`shma ta`lim dasturlarini yo`lga qo`yish,  ilmiy tadqiqot va ta'lim sohasida hamkorlik qilish bo'yicha muzokaralar olib borildi.
Tashrif davomida Yanka Kupala  davlat universiteti ilmiy-texnika parkiga tashrif buyurdilar. Universitet Ilmiy ishlar bo'yicha prorektori Yuriy Romanovskiy mehmonlarni inshoot infratuzilmasi, uning ishlab chiqarilishi va innovatsion imkoniyatlari bilan tanishtirdi.
Mehmonlarga  fan va texnologiyalar parki asosida faoliyat yuritadigan mavjud ishlab chiqarish binolari va laboratoriyalar bilan tanishish, shuningdek, Yanka Kupala davlat universiteti loyihalari  hamda  Startaplar studiyasining rezidentlari va ishtirokchilari bilan muloqot qilish imkoniyati berildi.
Uchrashuv yakunida  B.Abdullayev Kupala universiteti rahbariyati va xodimlariga samimiy qabul uchun minnatdorlik bildirdi, shuningdek imzolangan hamkorlik shartnomalari doirasida qo'shma shartnomalarning tez orada amalga oshirilishiga umid bildirdi.

Rector of Urgench State University visited Yanka Kupala State University of Grodno
On May 19, 2021, Rector B. Abdullaev and Vice-Rector for International Cooperation G. Urazbayev visited the Yanka Kupala State University of Grodno of the Republic of Belarus in order to establish cooperation.
During the meeting, issues of establishing cooperation in the field of research and education, including the development of joint educational programs, were discussed.
Within the framework of the visit, we visited the Science and Technology Park of the Yanka Kupala State University of Grodno. Vice-rector for Scientific work Yuri Romanovsky introduced the guests to the infrastructure of the facility, its production and innovative capabilities.
The guests had the opportunity to get acquainted with the existing production facilities and laboratories operating on the basis of the Science and Technology Park, as well as interact with Yanka Kupala State University projects, residents, and participants of the Startup Studio.
At the end of the meeting, B. Abdullayev thanked the administration and staff of Kupala University for the warm welcome and expressed hope for the speedy implementation of joint agreements signed within the framework of cooperation.