2020/2021 ўқув йилидан бошлаб олий таълим муассасалари талабаларига тўлов-контракт миқдорларини ўқув йили давомида тенг улушларда тўрт бўлиб тўлаш имконияти берилди
2020/2021 ўқув йилидан бошлаб олий таълим муассасаларида тўлов-контракт асосида таҳсил олаётган талабалар ўқиш учун тўловларни тенг улушларда тўрт бўлиб, қуйидаги муддатларда амалга оширишлари мумкин.
✅ Жумладан:
➖белгиланган тўлов миқдорининг камида 25 фоизини талабаликка тавсия этилган абитуриентлар учун 15 сентябргача ёки Ўзбекистон Республикаси таълим муассасаларига ўқишга қабул қилиш бўйича Давлат комиссияси томонидан белгиланган муддатгача ҳамда иккинчи ва ундан кейинги босқич талабалар учун 1 октябргача ёки олий таълим муассасаси ректори (филиал директори) томонидан узайтирилган муддатгача;
➖белгиланган тўлов миқдорининг камида 50 фоизи 1 январгача, 75 фоизи 1 апрелгача ва 100 фоизи 1 июлгача ёки олий таълим муассасаси ректори (филиал директори) томонидан узайтирилган муддатларгача;
➖хорижий фуқаролар учун олий таълим муассасаси ректори (филиал директори) томонидан белгиланган муддатларгача;
табақалаштирилган тўлов-контракт асосида талабаликка тавсия этилган абитуриентларга ўқув йилининг биринчи ярми учун тўловларни амалга ошириш муддати ва миқдорлари Ўзбекистон Республикаси таълим муассасаларига ўқишга қабул қилиш бўйича Давлат комиссияси томонидан ва қолган қисми олий таълим муассасаси ректори (филиал директори) томонидан белгиланган муддатларгача амалга оширилади.

From the 2020/2021 academic year, students of higher education institutions have the opportunity to pay the tuition fees in four equal installments during the academic year
From the 2020/2021 academic year, students studying on a contract basis in higher education institutions can pay tuition fees in equal shares in four installments over the following periods.
✅ Including:
-at least 25% of the established tuition fee for applicants recommended for students until September 15 or until the deadline set by the State Commission for Admission to Educational Institutions of the Republic of Uzbekistan and for students of the second and subsequent stages until October 1 or extended by the rector (branch director);
-at least 50 percent of the established amount of payment until January 1, 75 percent until April 1, and 100 percent until July 1 or extended by the rector of the higher education institution (branch director);
-for foreign citizens until the deadlines set by the rector (director of the branch) of the higher education institution;
-the period and amounts of payment for the first half of the academic year for applicants recommended to the student on the basis of a differentiated payment contract are carried out by the State Commission for admission to educational institutions of the Republic of Uzbekistan and the remaining part by the rector of a higher educational institution (branch director).