Yanvar oyida magistratura mutaxassisliklariga vakant oʻrinlar uchun qabul boʻlib oʻtadi
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi kengaytirilgan Apparat Kengashi yigʼilishining oliy taʼlim muassasalariga 2022\2023 oʻquv yili uchun qabul jarayonlari yakunlariga bagʻishlangan 37-son bayoniga asosan, 2022\2023 oʻquv yilida magistratura mutaxassisliklariga vakant oʻrinlar uchun yanvar oyida qabul jarayonlari boʻlib oʻtishini maʼlum qilamiz.
Eslatib oʻtamiz, 2022/2023-oʻquv yilidan boshlab magistraturaga qabul abituriyentning bakalavriat diplom bali oʻrtacha koʻrsatkichi hamda xorijiy tilni bilish darajasi boʻyicha tegishli milliy yoki xalqaro sertifikat bali asosida, ballar ketma-ketligiga qatʼiy rioya qilgan holda amalga oshiriladi. Qoʻshimcha imtihon oʻtkazilmaydi.
Shu oʻrinda, magistratura mutaxassisliklari hamda oliy taʼlimdan keyingi taʼlim ixtisosliklariga tanlovlarda milliy yoki unga mos darajadagi xalqaro sertifikatga ega shaxslar ishtirok etishi mumkin boʻladi.

В январе состоится набор на вакантные места по специальностям магистратуры
На основании акта № 37 заседания расширенного Аппаратного совета Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан, посвященного итогам приемных работ на 2022/2023 учебный год, информируем Вас, что в 2022/2023 учебном году прием будет проходить в январе на выпускные специальности.
Напоминаем, что начиная с 2022/2023 учебного года прием в магистратуру осуществляется на основании среднего балла бакалавриата поступающего и балла соответствующего национального или международного сертификата об уровне знаний иностранный язык, строго соблюдая последовательность партитур. Дополнительное обследование проводиться не будет.
При этом лица, имеющие национальный или международный сертификат соответствующего уровня, смогут участвовать в олимпиадах по специальностям магистратуры и специальностям послевузовского образования.